2017 Rockwood Summit Fall Softball Tournament at Chesterfield Valley Athletic Complex

Winner's Bracket

  •  
  • Rockwood Summit 11
  • G1 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 1
  • Ursuline Academy 2
  •  
  • Cor Jesu Academy 8
  • G2 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 1
  • Lafayette (Wildwood) 2
  •  
  • Oakville 9
  • G3 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 2
  • Incarnate Word Academy 5
  •  
  • Poplar Bluff 1
  • G4 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 2
  • Blue Springs South 14
  •  
  • Fox 00
  • G5 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 3
  • Liberty North 16
  •  
  • Francis Howell 5
  • G6 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 3
  • Festus 4
  •  
  • Lindbergh 9
  • G7 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 4
  • Fort Zumwalt North 22
  •  
  • Sullivan 20
  • G8 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 4
  • Ladue Horton Watkins 4
  •  
  •  
  • Rockwood Summit 1
  • G9 Aug. 25 (6:30 p.m.)-Field 1
  • Cor Jesu Academy 7
  •  
  • Oakville 4
  • G10 Aug. 25 (6:30 p.m.)-Field 2
  • Blue Springs South 14
  •  
  • Liberty North 6
  • G11 Aug. 25 (6:30 p.m.)-Field 3
  • Francis Howell 3
  •  
  • Fort Zumwalt North 1
  • G12 Aug. 25 (6:30 p.m.)-Field 4
  • Sullivan 17
  •  
  •  
  • Cor Jesu Academy 00
  • G17 Aug. 26 (9 a.m.)-Field 1
  • Blue Springs South 6
  •  
  • Liberty North 7
  • G18 Aug. 26 (9 a.m.)-Field 4
  • Sullivan 2
  •  
  •  
  • Blue Springs South 4
  • G32 Aug. 26 (2:15 p.m.)-Field 1
  • Liberty North 1
  •  
  •  
  • Blue Springs South
  • Champion
  •  

Third Place Bracket

  •  
  • Cor Jesu Academy 2
  • G31 Aug. 26 (2:15 p.m.)-Field 4
  • Sullivan 14
  •  
  •  
  • Sullivan
  • Third Place
  •  

Fifth Place Bracket

  •  
  • Rockwood Summit 8
  • G21 Aug. 26 (9 a.m.)-Field 2
  • Oakville 6
  •  
  • Francis Howell 18
  • G22 Aug. 26 (9 a.m.)-Field 3
  • Fort Zumwalt North 1
  •  
  •  
  • Rockwood Summit 5
  • G26 Aug. 26 (2:15 p.m.)-Field 2
  • Francis Howell 2
  •  
  •  
  • Rockwood Summit
  • Fifth Place
  •  

Consolation Bracket

  •  
  • Rockwood Summit 11
  • G1 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 1
  • Ursuline Academy 2
  •  
  • Cor Jesu Academy 8
  • G2 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 1
  • Lafayette (Wildwood) 2
  •  
  • Oakville 9
  • G3 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 2
  • Incarnate Word Academy 5
  •  
  • Poplar Bluff 1
  • G4 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 2
  • Blue Springs South 14
  •  
  • Fox 00
  • G5 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 3
  • Liberty North 16
  •  
  • Francis Howell 5
  • G6 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 3
  • Festus 4
  •  
  • Lindbergh 9
  • G7 Aug. 25 (4:45 p.m.)-Field 4
  • Fort Zumwalt North 22
  •  
  • Sullivan 20
  • G8 Aug. 25 (3 p.m.)-Field 4
  • Ladue Horton Watkins 4
  •  
  •  
  • Ursuline Academy 8
  • G13 Aug. 25 (8:15 p.m.)-Field 1
  • Lafayette 9
  •  
  • Incarnate Word Academy 4
  • G14 Aug. 25 (8:15 p.m.)-Field 2
  • Poplar Bluff 8
  •  
  • Fox 00
  • G15 Aug. 25 (8:15 p.m.)-Field 3
  • Festus 5
  •  
  • Lindbergh
  • G16 Aug. 25 (8:15 p.m.)-Field 4
  • Ladue Horton Watkins
  •  
  •  
  • Lafayette 1
  • G19 Aug. 26 (10:45 a.m.)-Field 1
  • Poplar Bluff 10
  •  
  • Festus 11
  • G20 Aug. 26 (10:45 a.m.)-Field 4
  • Lindbergh 4
  •  
  •  
  • Poplar Bluff 7
  • G30 Aug. 26 (12:30 p.m.)-Field 1
  • Festus 00
  •  
  •  
  • Poplar Bluff
  • Consolation Winner
  •