Semoball

2019 David H. Hickman Kewpies Fall Softball Classic at Anitimi Sports Complex (Columbia, Mo.)

Winner's Bracket

  •  
  • David H. Hickman 15
  • Oct. 4 3 p.m. (Black)
  • Smith-Cotton 00
  •  
  • Fort Zumwalt South 1
  • Oct. 4 3 p.m. (Gold)
  • Central (St. Joseph) 8
  •  
  • Poplar Bluff 1
  • Oct. 4 3 p.m. (Purple)
  • Kirksville 10
  •  
  • Blair Oaks 4
  • Oct. 4 3 p.m. (Green)
  • Truman 00
  •  
  • Rock Bridge 1
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Black)
  • Liberty North 00
  •  
  • St. Joseph's Academy 2
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Green)
  • Lee's Summit West 3
  •  
  • Jefferson City 5
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Purple)
  • Bowling Green 7
  •  
  • Ponca City, Okla. 15
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Gold)
  • Ursuline Academy 2
  •  
  •  
  • David H. Hickman 10
  • Oct. 4 6:30 p.m. (Black)
  • Central (St. Joseph) 00
  •  
  • Kirksville 1
  • Oct. 4 6:30 p.m. (Green)
  • Blair Oaks 6
  •  
  • Rock Bridge 4
  • Oct. 4 8:15 p.m. (Black)
  • Lee's Summit West 5
  •  
  • Bowling Green 9
  • Oct. 4 8:15 p.m. (Gold)
  • Ponca City, Okla. 5
  •  
  •  
  • David H. Hickman
  • Oct. 5 12:30 p.m. (Black)
  • Blair Oaks
  •  
  • Lee's Summit West
  • Oct. 5 12:30 p.m. (Gold)
  • Bowling Green
  •  
  •  
  • Oct. 5 3:30 p.m. (Black)
  •  
  •  
  •  
  • Champion
  •  

Third Place Bracket

  •  
  • Oct. 5 3:30 p.m. (Gold)
  •  
  •  
  •  
  • Third Place
  •  

Fifth Place Bracket

  •  
  • Central (St. Joseph)
  • Oct. 5 10:30 a.m. (Green)
  • Kirksville
  •  
  • Rock Bridge
  • Oct. 5 10:30 a.m. (Purple)
  • Ponca City, Okla.
  •  
  •  
  • Oct. 5 2 p.m. (Purple)
  •  
  •  
  •  
  • Fifth Place
  •  

Consolation Bracket

  •  
  • David H. Hickman 15
  • Oct. 4 3 p.m. (Black)
  • Smith-Cotton 00
  •  
  • Fort Zumwalt South 1
  • Oct. 4 3 p.m. (Gold)
  • Central (St. Joseph) 8
  •  
  • Poplar Bluff 1
  • Oct. 4 3 p.m. (Purple)
  • Kirksville 10
  •  
  • Blair Oaks 4
  • Oct. 4 3 p.m. (Green)
  • Truman 00
  •  
  • Rock Bridge 1
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Black)
  • Liberty North 00
  •  
  • St. Joseph's Academy 2
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Green)
  • Lee's Summit West 3
  •  
  • Jefferson City 5
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Purple)
  • Bowling Green 7
  •  
  • Ponca City, Okla. 15
  • Oct. 4 4:45 p.m. (Gold)
  • Ursuline Academy 2
  •  
  •  
  • Smith-Cotton 3
  • Oct. 4 6:30 p.m. (Gold)
  • Fort Zumwalt South 9
  •  
  • Poplar Bluff 10
  • Oct. 4 6:30 p.m. (Purple)
  • Truman 9
  •  
  • Liberty North 2
  • Oct. 4 8:15 p.m. (Green)
  • St. Joseph's Academy 1
  •  
  • Jefferson City 3
  • Oct. 4 8:15 p.m. (Purple)
  • Ursuline Academy 2
  •  
  •  
  • Fort Zumwalt South
  • Oct. 5 10:30 a.m. (Black)
  • Poplar Bluff
  •  
  • Liberty North
  • Oct. 5 10:30 a.m. (Gold)
  • Jefferson City
  •  
  •  
  • Oct. 5 2 p.m. (Gold)
  •  
  •  
  •  
  • Consolation Winner
  •