2018 Rockwood Summit Fall Softball Tournament at Chesterfield Valley Athletic Complex (REVISED)

Winner's Bracket

  •  
  • Rockwood Summit 1
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 1)
  • Lafayette (Wildwood) 5
  •  
  • Liberty North 16
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 2)
  • Ladue Horton Watkins 00
  •  
  • Fort Zumwalt North 8
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 3)
  • Cor Jesu Academy 4
  •  
  • Oakville 5
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 4)
  • Fox 9
  •  
  • Incarnate Word Academy 5
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 1)
  • Lutheran South 6
  •  
  • Festus 3
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 2)
  • Blue Springs South 10
  •  
  • Poplar Bluff 3
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 3)
  • Lindbergh 9
  •  
  • Francis Howell 5
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 4)
  • Ursuline Academy 8
  •  
  •  
  • Lafayette (Wildwood) 1
  • Aug. 25 12:30 p.m. (Field 1)
  • Liberty North 5
  •  
  • Fort Zumwalt North 9
  • Aug. 25 12:30 p.m. (Field 2)
  • Fox 10
  •  
  • Lutheran South 0
  • Aug. 25 2:15 p.m. (Field 1)
  • Blue Springs South 22
  •  
  • Lindbergh 18
  • Aug. 25 2:15 p.m. (Field 2)
  • Ursuline Academy 8
  •  
  •  
  • Liberty North 6
  • Aug. 25 4 p.m. (Field 1)
  • Fox 3
  •  
  • Blue Springs South 11
  • Aug. 25 5:45 p.m. (Field 1)
  • Lindbergh 1
  •  
  •  
  • Liberty North
  • TBD
  • Blue Springs South
  •  
  •  
  •  
  • Champion
  •  

Third Place Bracket

  •  
  • Fox
  • TBD
  • Lindbergh
  •  
  •  
  •  
  • Third Place
  •  

Fifth Place Bracket

  •  
  • Lafayette (Wildwood) 8
  • Aug. 25 4 p.m. (Field 2)
  • Fort Zumwalt North 7
  •  
  • Lutheran South 0
  • Aug. 25 5:45 p.m. (Field 2)
  • Ursuline Academy 11
  •  
  •  
  • Lafayette (Wildwood)
  • TBD
  • Ursuline Academy
  •  
  •  
  •  
  • Fifth Place
  •  

Consolation Bracket

  •  
  • Rockwood Summit 1
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 1)
  • Lafayette (Wildwood) 5
  •  
  • Liberty North 16
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 2)
  • Ladue Horton Watkins 00
  •  
  • Fort Zumwalt North 8
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 3)
  • Cor Jesu Academy 4
  •  
  • Oakville 5
  • Aug. 25 9 a.m. (Field 4)
  • Fox 9
  •  
  • Incarnate Word Academy 5
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 1)
  • Lutheran South 6
  •  
  • Festus 3
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 2)
  • Blue Springs South 10
  •  
  • Poplar Bluff 3
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 3)
  • Lindbergh 9
  •  
  • Francis Howell 5
  • Aug. 25 10:45 a.m. (Field 4)
  • Ursuline Academy 8
  •  
  •  
  • Rockwood Summit 22
  • Aug. 25 12:30 p.m. (Field 3)
  • Ladue Horton Watkins 2
  •  
  • Cor Jesu Academy 4
  • Aug. 25 12:30 p.m. (Field 4)
  • Oakville 6
  •  
  • Incarnate Word Academy 8
  • Aug. 25 2:15 p.m. (Field 3)
  • Festus 11
  •  
  • Poplar Bluff 7
  • Aug. 25 2:15 p.m. (Field 4)
  • Francis Howell 5
  •  
  •  
  • Rockwood Summit 5
  • Aug. 25 4 p.m. (Field 2)
  • Oakville 4
  •  
  • Festus 1
  • Aug. 25 4 p.m. (Field 2)
  • Poplar Bluff 14
  •  
  •  
  • Rockwood Summit
  • TBD
  • Poplar Bluff
  •  
  •  
  •  
  • Consolation Winner
  •